Wygodne fotele masujące

Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z dobrodziejstw masażu wie, jak bardzo potrafią one poprawić samopoczucie i ogólną kondycję całego organizmu. Masaż doskonale redukuje zmęczenie, łagodzi skutki przepracowania, stresu, ale także leczy, łagodzi ból, pomaga na problemy ze snem. Jednak, by masaż spełnił swoją funkcję, musi być przeprowadzony profesjonalnie. Profesjonalizm jest szczególnie ważny w przypadku masażu leczniczego.

Najczęściej masaż leczniczy wykonywany jest na bolące plecy i kręgosłup. Jednak nie zawsze mamy czas na to, by odwiedzić salon masażu lub gabinet fizjoterapeuty.

Jednak przy użyciu specjalnego sprzętu, masaż możemy także wykonać w domu. Nie wszyscy są oczywiście w stanie zafundować sobie łóżko do masażu, czy też stół. Jednak na domowe, czy biurowe warunki doskonałe są masażery oraz różnego rodzaju fotele masujące.

Fotele masujące przypominają do złudzenia wygodne biurowe fotele, jednak kryją w sobie pewną tajemnicę. Magiczny pilot uruchamia mechanizm, który przyniesie ulgę nawet najbardziej zmęczonym mięśniom. Specjalne mechanizmy wbudowane w fotel masują kark, barki, plecy, talię, pośladki i nogi. W zależności od tego, jaki rodzaj masażu jest nam potrzebny, możemy zaserwować sobie masaż wałkujący, wibracyjny, ostukujący lub uciskowy.

Za pomocą pilota możemy nie tylko ustawiać odpowiednie natężenie i intensywność masażu, ale także możemy wybrać, które części ciała chcemy w danym momencie wymasować. Już jedna sesja na takim fotelu zmniejsza dolegliwości bólowe, zmniejsza napięcie mięśni i stawów, poprawia krążenie krwi, redukuje uczucie ciężkich nóg, a przede wszystkim relaksuje i odpręża. Dla jeszcze większego komfortu masażu, fotele posiadają możliwość regulacji kąta oparcia pleców i stóp.

Różnorodne modele foteli masujących pozwalają na dopasowanie ich do wystroju salonu lub biura. Bo fotele takie można z powodzeniem ustawić także w biurze i relaksować się nawet w czasie pracy.