Łóżka do masażu w gabinecie lekarskiem

Masaż, to doskonały sposób na pozbycie się stresów, relaks, rozluźnienie i poprawę nastroju. Jednak masaż często jest także lekarstwem. Lecznicze masaże najczęściej aplikowane są osobom, które cierpią na bóle pleców.

Kręgosłup jest taką częścią naszego ciała, który, niestety narażony jest na urazy, uszkodzenia i powstawanie zwyrodnień. A ból kręgosłupa nie jest łatwy do zlikwidowania i bardzo przeszkadza w codziennym życiu.

Ulgę pacjentom cierpiącym na tę dolegliwość przynoszą masaże kręgosłupa. Masaż taki wykonany musi być przez profesjonalnego fizjoterapeutę w specjalistycznym gabinecie. Jeśli lekarz zalecił nam wykonanie masaży leczniczych na kręgosłup, przed pójściem do gabinetu nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Wystarczy zabrać ze sobą ręcznik, by rozłożyć go na stole lub łóżku do masażu.

Każdy dobry gabinet fizjoterapeuty musi być wyposażony w taki sprzęt. Odpowiednie łóżko do masażu daje gwarancje, że masaż leczniczy nie zaszkodzi, lecz pomoże pacjentowi. Każdy właściciel takiego gabinetu ma do wyboru łóżka, stoły, a także krzesła do masażu różnej wielkości, fasonu, a nawet koloru.

Najważniejsza jest funkcjonalność, a także wytrzymałość. Bóle pleców i kręgosłupa często dotykają osoby cierpiące na nadwagę. W zależności od potrzeb i możliwości osoby wyposażającej gabinet, łóżko lub stół do masażu może być lekki, przenośny, składany lub stacjonarne, wykonany z drewna lub aluminium. Stoły takie można, w zależności od potrzeb, dowolnie rozkładać, ustawiać oparcie pod różnymi kontami. Łóżka takie muszą posiadać odpowiednio twardy materac, by podczas masażu, fizjoterapeuta nie zaszkodził pacjentowi.

Stoły, a także łóżka do masażu posiadają odpowiednie miejsce na głowę, które umożliwia ułożenie w wygodnej pozycji zarówno podczas leżenia na plecach, jak i na brzuchu. I choć cena za jedno takie łóżko, stół lub krzesło do masażu waha się od 800 do nawet kilku tysięcy złotych, to jedna jest to inwestycja na lata. Cena świadczy o wytrzymałości i funkcjonalności.