Profesjonalne lecznicze masażery

Od wieków znamy zbawienne działanie masaży. Zabiegi takie relaksują, redukują stres, uczucie zmęczenia, poprawiają krążenie, funkcjonowanie całego organizmu, mają także działanie antycellulitowe, wyszczuplające i ujędrniające. Specjalnym rodzajem masaży są masaże lecznicze, najczęściej stosuje się je na kręgosłup.

Bóle pleców są przypadłością, na którą skarży się coraz większa liczba ludzi w różnym wieku. Bóle pleców mogą mieć różne podłoże. Najczęściej jednak na ich uśmierzenie aplikowane są masaże. Jednak kolejki do profesjonalnego fizjoterapeuty są bardzo długie, a ból pleców i kręgosłupa czasem bardzo utrudnia życie. Profesjonalny masaż możemy wykonać jedynie w gabinecie, na specjalny stole do masażu, jednak w domowych warunkach, także możemy ulżyć swoim obolałym plecom.

W sklepach dostępne są różnego rodzaju masażery, a także fotele masujące, czyli urządzenia służące do masowania. Urządzenia te działają na zasadzie przywracania prawidłowego krążenia krwi.

Masażery służące do masażu kręgosłupa w pozycji leżącej lub siedzącej, za pomocą wibracji o różnym natężeniu, masują plecy. Wibracje poprawiają stan całego kręgosłupa, usuwają blokady, a także uciski zakończenia nerwów. Dodatkowo, niektóre modele masażerów regulują stan dysków i prostują kręgosłup.

Masażery, w zależności od rodzaju, posiadają różne nakładki, które umożliwiają masaż nie tylko kręgosłupa, czy pleców, ale także stóp, brzucha, ramion, a nawet głowy. Stosowanie masażerów jest szczególnie wskazane w przypadku występowania: problemów z kręgosłupem, bólu mięśni, zapalenia stawów, bezsenności, nadwagi, zaburzeń krążenia krwi, a także chronicznego przemęczenia.

Niestety nie każdy może korzystać z dobrodziejstw tego typu urządzeń. Masażerów nie powinny stosować osoby cierpiące na ostre zapalenia, a także na zakrzepowe zapalenie żył. Oczywiście nawet najlepszy masażer nie zastąpi profesjonalnego masażu wykonanego przez fizjoterapeutę, jednak stosowany regularnie, może przynieść znaczną poprawę zdrowia i kondycji organizmu.