Najlepsze sposoby na ból kręgosłupa

Bóle kręgosłupa dotykają coraz większej liczby ludzi w różnym wieku. Najczęstszymi przyczynami bólu kręgosłupa są siedzący tryb życia, godziny spędzone przed komputerem, słaba kondycja fizyczna i nadwaga. Wszystkie te czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia wad kręgosłupa. Ból powoduje nie tylko uczucie dyskomfortu, ale przede wszystkim obniża naszą wydajność, ogranicza nasze ruchy.

Jeśli pojawia się ból kręgosłupa, nie należy go lekceważyć, gdyż jest to sygnał wysyłany przez nasz organizm, że z naszym kręgosłupem jest coś nie tak. A dolegliwość ta z czasem może przerodzić się w niebezpieczne schorzenia.

Doskonałym sposobem na zniwelowanie bólu kręgosłupamasaże lecznicze. Jednak masaże kręgosłupasposobem na bolący kręgosłup.

By jednak ból w ogóle się nie pojawił, wystarczy stosować się do kilku prostych zaleceń. Na największą uwagę zasługują dwa odcinki kręgosłupa: lędźwiowy i szyjny. Właśnie te dwa odcinki są najbardziej narażone na wystąpienie schorzeń.

Przychodnie rehabilitacyjne oferują szereg zabiegów i terapii, które mają na celu wzmocnienie kręgosłupa, poprawę jego kondycji i wzmocnienie mięśni. Jednak zachowując kilka podstawowych zasad, unikniemy bólu. Przede wszystkim należy unikać długotrwałego przebywania w jednej pozycji i przeciążania organizmu. Należy zachować prawidłową postawę, czyli plecy wyprostowane, łopatki ściągnięte, głowa wysoko i wciągnięty brzuch. Na dobrą kondycję naszego kręgosłupa wpływają ćwiczenia gimnastyczne, a jeśli masz nadwagę, należy postarać się by zrzucić zbędne kilogramy.

O kręgosłup można także dbać podczas snu. Materac do spania powinien być twardy, a pod głowę podkładajmy tylko mają poduszkę. Jeśli niesiemy ciężkie zakupy, rozłóżmy je na obie ręce. W domowych warunkach możemy wykonywać także ćwiczenia na kręgosłup szyjny i kręgosłup lędźwiowy. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie znajdujące się przy kręgosłupie, a także rozluźniają i relaksują. Wykonywane systematycznie sprawiają, że nasz kręgosłup jest w lepszej kondycji i ból nie będzie nam tak bardzo dokuczał.